Aktualności

wyniki

Jury  V(9) Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce- 2021,zorganizowanego przez Fundację Piękniejszego Świata w Skłudzewie, przyznało laureatom indywidualne i zespołowe nagrody, wyróżnienia oraz zakwalifikowało prace do wystawy.

Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się 15 września br. o godz.12.00 w zespole pałacowo-parkowym – siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Gratulujemy Laureatom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Dyrekcjom Placówek.

 Nagrody i wyróżnienia indywidualne

Kategoria 5-7 lat

I miejsce: Jan Rybacki, SP Janikowo,n-el  Justyna Ligocka

II miejsce: Jan Kurkowski, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka

III miejsce: Aleksander Nadolecki, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia      Cychowska

Wyróżnienie:   

  • Antonina Białek, SP 1 Gniewkowo,n-el  Małgorzata Gremplewska
  • Alicja Garstecka, Przedszkole Mali Odkrywcy  Zławieś Mała, n-el  Anna Bieńkowska
  • Leo Gręźlikowski, Miejskie Przedszkole Nr 17 Toruń, n-el  Natalia Krafcińska

Kategoria 8-10 lat

I miejsce: Beata Wojtasik, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol

II miejsce: Zuzanna Michalak, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller

III miejsce: Igor Biernat, ZS Borówno, n-el Monika Nastały

Wyróżnienie      

  • Lena Gębka, SP 2 Chełmża, n-el  Zofia Dembek
  • Amelia Giża, SP Janikowo, n-el Katarzyna Zientek
  • Julia Kotrych, PSP Piotrków Kujawski, n-el Anita Włodarska
  • Dominika Woźniak, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller

Kategoria 11-13 lat

I miejsce: Julia Perlikowska, Świetlica Socjoterapeutyczna „ Małgosia” Ciele, n-el  Marta Gruszka

II miejsce: Jakub Pruczkowski ( 2 prace), ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak-Meller

III miejsce: Kamila Peszek, SP 2 Chełmża, n-el  Zofia Dembek

Wyróżnienie      

  • Wiktoria Mila, ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak-Meller
  • Nadia Stawska( 3 prace), ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak Meller
  • Klaudia Śmigielska, ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak Meller

Kategoria 14-16 lat

I miejsce: Milena Pilarczyk (2prace), ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller

II miejsce: Martyna Przybycień ( 2prace) ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak-Meller

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Zuzanna Kowalczyk, ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak-Meller

 

Nagrody zespołowe

Autorzy, których prace Jury zakwalifikowało do Wystawy V. /9/ Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce  otrzymają w nagrodę, w uzgodnionym terminie – za pośrednictwem swoich nauczycieli –  zaproszenie do Skłudzewa na Plener z Warsztatami  Edukacyjnymi z cyklu Inspiracje Przyrodniczo – Plastyczne.

 Autorzy są wymienieni  alfabetycznie wg nazwisk

  1. Nikola Abenbrot, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  2. Piotr Adelski, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  3. Julia Banszkiewicz, SP Nieszawa, n-el Wiesława Biesiada
  4. Bartek Bandyszewski, ZS Borówno, n-el Monika Nastały
  5. Igor Barandziak, SP Janikow, n-el Katarzyna Zientek
  6. Marta Bartczak, Świetlica Socjoterapeutyczna w Cielu, n-el  Marta Gruszka
  7. Stanisław Basiński, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  8. Tymoteusz Bednarek, SP1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Gremplewska
  9. Emilia Bilak, SP Janikowo, n-el Wiesława Jęziorska
  10. Małgosia Bieńkowska, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Magdalena Gronowska
  11. Konrad Bzdęga, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  12. Marta Cieślak, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Anna Bieńkowska
  13. Lena Chenc, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała,n-el Anna Bieńkowska
  14. Maja Czajkowska, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia Cychowska
  15. Zofia Czarnecka, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  16. Urszula Czerwińska, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  17. Patrycja Ćwiklińska, ZSS 1 Kruszwica (2prace), n-el Renata Barczak-Meller
  18. Martyna Dadak, ZS Borówno,n-el Monika Nastały
  19. Zofia Degórska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  20. Rafał Depka-Prądzyński, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  21. Jakub Dyjeciński, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  22. Katarzyna Eluszkiewicz, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol
  23. Nadia Fabiańska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  24. Marcel Fifielski, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia Cychowska
  25. Jakub Giża, SP Janikowo,n-el Katarzyna Zientek
  26. Jakub Franciszek Grzegorek, ZSS 1 Kruszwica (3 prace), n-el Renata Barczak-Meller
  27. Julia Grzybowska SP Nieszawa, n-el Wiesława Biesiada
  28. Amelia Hermanowska, ZSS 1 Kruszwica (2prace), n-el Renata Barczak-Meller
  29. Zuzanna Janeczek, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  30. Nadia Januszkiewicz, ZS Borówno, n-el Monika Nastały
  31. Oliwia Jaskulska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  32. Filip Jetka, SP 2 Chełmża, n-el Zofia Dembek
  33. Oskar Jeżewski, SP 2 Chełmża, n-el Zofia Dembek
  34. Leon Kilanowski, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  35. Oliwier Kiljan, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia Kiljan
  36. Maciej Kocaja, ZS Borówno, n-el Monika Nastały
  37. Zofia Komorowska, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol
  38. Marcelina Kopacz, SP1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Gremplewska
  39. Szymon Kosicki, SP 2 Chełmża, n-el Zofia Dembek
  40. Blanka Krauze, Ośrodek Wsparcia i Integracji w Murowańcu, n-ele Magdalena Maserak-Narolska i Angelika Klarkowska-Ochimowska
  41. Natalia Kubiak, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  42. Katarzyna Kułacz, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  43. Marcin Kuratnik, Miejskie Przedszkole 17 Toruń,n-el Katarzyna Nowicka
  44. Jaś Kurkowski, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  45. Dominika Kuźba, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  46. Kinga Kwiatkowska, ZSS 1 Kruszwica (2 prace) ,n-el Renata Barczak-Meller
  47. Wiktor Lewandowski, ZSS 1 Kruszwica (2 prace), n-el Renata Barczak-Meller
  48. Anita Łącka, SP1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Stachulska
  49. Maja Łączna, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  50. Aleksandra Małkiewicz, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol
  51. Julia Makuracka, SP 2 Chełmża, n-el Zofia Dembek
  52. Zuzanna Marcińska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  53. Mikołaj Marczyński, ZSS 1 Kruszwica,n-el Renata Barczak-Meller
  54. Karolina Matuszewska, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  55. Maja Michorzewska, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol
  56. Ziemowit Mierzwa, ZS Borówno, n-el Monika Nastały
  57. Marcel Mikicki, SP 14 Włocławek (2 prace), n-el Magdalena Rosol
  58. Bartosz Mitaszka, SP 2 Gniewkowo, n-el Joanna Iwańska 
  59. Wiktoria Mularska, SP 14 Włocławek, n-el Magdalena Rosol
  60. Michalina Murawska, SP1 Gniewkowo,n-el Małgorzata Gremplewska
  61. Natalia Nowotnik, SP Janikowo, n-el Justyna Ligocka
  62. Wiktoria Olejnik, SP Janikowo, n-el Katarzyna Zientek
  63. Agata Olszewska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  64. Barbara Olszewska, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  65. Ewa Paluszak, ZSS 1 Kruszwica , n-el Renata Barczak-Meller
  66. Adam Pankowski, ZSS 1 Kruszwica (2prace), n-el Renata Barczak-Meller
  67. Zuzanna Piątkowska, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  68. Maria Pieńczewska, SP 2 Chełmża, n-el  Zofia Dembek
  69. Mariusz Pietrzak, SP1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Stachulska
  70. Maciej Piróg, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, n-el Katarzyna Nowicka
  71. Nataniel Podgórski, Miejskie Przedszkole 17 Toruń, KatarzynaNowicka
  72. Kacper Polewski, SP Janikowo, n-el
  73. Zofia Rejnowska, SP Janikowo , n-el Ewa Zamiara
  74. Monika Rumińska, SP 1 Aleksandrów Kujawski, n-el Wiesława Biesiada
  75. Julia Sadowska, SP 14 Włocławek (2prace), n-el Magdalena Rosol
  76. Maria Sadowska, SP 14 Włocławek (2prace), n-el Magdalena Rosol
  77. Franciszek Składanek, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia Cychowska
  78. Olga Skowrońska, SP 1 Gniewkowo,n-el Małgorzata Gremplewska
  79. Tymoteusz Słomczewski, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  80. Sebastian Skorupa, SP Janikowo, n-el Iwona Ligocka
  81. Kornelia Sobańska, SP Janikowo, n-el Iwona Ligocka
  82. Amelia Sochaczewska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  83. Nadia Stawska, ZSS 1 Kruszwica, n-el  Renata Barczak-Meller
  84. Adam Stępień, SP Janikowo, n-el Iwona Ligocka
  85. Jakub Strugielski, SP Janikowo, n-el  Iwona Głażewska
  86. Natalia Szkudlarek, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  87. Maria Szymańska, SP 1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Gremplewska
  88. Nikola Śmiertniak, SP Janikowo, n-el Iwona Głażewska
  89. Nina Tuszyńska, SP Janikowo, n-el Iwona Ligocka
  90. Marcin Wajgert, ZSS 1 Kruszwica (2 prace), n-el Renata Barczak-Meller
  91. Melania Warmuz, ZSS 1 Kruszwica (3 prace) n-el Renata Barczak-Meller
  92. Alicja Wieczorek, Ośrodek Wsparcia i Integracji w Murowańcu, n-ele Magdalena Maserak-Narolska i Angelika Klarkowska-Ochimowska
  93. Oliwier Wieczorek, SP1 Gniewkowo,n-el Małgorzata Gremplewska
  94. Anastazja Wierciło, SP 2 Gniewkowo, n-el Joanna Iwańska
  95. Izabela Witkowska, Przedszkole Mali Odkrywcy Zławieś Mała, n-el Emilia Cychowska
  96. Laura Wiśniewska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  97. Beata Wojtasik, SP 14 Włocławek (3prace), n-el Magdalena Rosol
  98. Dawid Wrzos, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller
  99. Michalina Wszołek, ZSS 1 Kruszwica (2 prace), n-el Renata Barczak-Meller
  100. Maja Wysocka, ZS Borówno,n-el Monika Nastały
  101. Konstancja Zawadzka, SP 1 Gniewkowo, n-el Małgorzata Stachulska
  102. Olga Zielińska, ZSS 1 Kruszwica, n-el Renata Barczak-Meller

Za  podjęcie trudu i zaangażowanie w  zorganizowanie Przeglądu na terenie szkoły, przedszkola i placówki oświatowo-wychowawczej  serdecznie dziękujemy Szanownym Nauczycielkom:

  • Pani Anicie Włodarskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim, 
  • Paniom  Małgorzacie Gremplewskiej i Małgorzacie Stachulskiej ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Gniewkowie,
  • Pani Annie Bieńkowskiej i Emilii Cychowskiej z Przedszkola Mali Odkrywcy w Małej Złejwsi,
  • Paniom Katarzynie Ziętek, Iwonie Głażewskiej, Justynie Ligockiej, Wiesławie Jęziorskiej i Ewie Zamiara  ze Szkoły Podstawowej w Janikowie,
  • Pani Monice Nastały z Zespołu Szkół w Borównie,
  • Paniom Wiesławie Biesiada i Agnieszce Figas  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim ,
  • Pani Wiesławie Biesiada ze Szkoły Podstawowej w Nieszawie,
  • Pani Joannie Iwańskiej  ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Gniewkowie,
  • Pani Zofii Dembek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży,
  • Paniom  Katarzynie Nowickiej  i Natalii Krafcińskiej z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Toruniu,
  • Pani Marcie Gruszka  ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Małgosia” w Cielu,
  • Paniom  Magdalenie Maserak- Narolskiej  i Angelice  Klarkowskiej – Ochimowskiej  z Ośrodka Wsparcia  i Integracji „Malina” w Murowańcu,
  • Paniom  Magdalenie  Rosol  i Alicji  Jaworskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 14 we Włocławku,
  • Paniom  Renacie Barczak-Meller,Małgorzacie Zielińskiej-Witoń,Romanie Orzechowskiej,Katarzynie Kowalskiej i Grażynie Dziwnik z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy.

Jury Przeglądu przyznało nagrody zespołowe placówkom, w postaci zaproszenia grup uczniów, do udziału w Przyrodniczo-Plastycznym Plenerze  z Warsztatami Edukacyjnymi w wybranej niekonwencjonalnej technice i dogodnym terminie w okresie  wrzesień – listopad 2021r.      

  1. Zespół Szkół Samorządowych w Kruszwicy,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 14 we Włocławku,
  3. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gniewkowie,
  4. Szkoła Podstawowa w Janikowie,
  1. Przedszkole Gminne „Mali Odkrywcy” w Małej Złejwsi,
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim,
  3. Zespół Szkół w Borównie,
  4. Szkoła Podstawowa Nr 2 2w Chełmży,
  5. Przedszkole Miejskie Nr 17 w Toruniu,
  6. Ośrodek Wsparcia i Integracji „ Malina ”w Murowańcu,
  7. Szkoła Podstawowa Nr 2 Gniewkowie,
  8. Świetlica Socjoterapeutyczna „Małgosia” w Cielu , przy GOPS w Białych Blotach
  9. Szkoła Podstawowa Nieszawie,

Nagrody indywidualne i zespołowe zostaną wręczone podczas uroczystego otwarcia  Wystawy   V.(9) Przeglądu w zespole pałacowo-parkowym w Skłudzewie – siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata , 15 września o godz. 12.00  2021r. z udziałem Pani Wicekurator Oświaty Marii Mazurkiewicz i zaproszonych Gości sponsorujących nagrody  i wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy.

 


 

plakat Moje Piekne Bezpieczne Miejsce 2021

Szanowni Państwo,

Pedagodzy i Rodzice,
Drodzy Przedszkolacy i Uczniowie,
Zapraszamy dzieci i młodzież do samodzielnego uczestnictwa w V Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce – 2021″ pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Prosimy  Nauczycieli i Rodziców o zapoznanie się  z Regulaminem, zachęcenie, zainspirowanie dzieci, udzielenie im pomocy merytorycznej i materiałowej. Prace będzie można nadesłać do 15 lipca br. indywidualnie albo zespołowo za pośrednictwem szkoły,przedszkola,klubu,domu kultury.Wszystkie szczegóły  znajdą Państwo w załączonym  Regulaminie  Przeglądu. (POBIERZ – KLIKNIJ TUTAJ)

Za pozytywny odzew składam serdeczne podziękowanie.

Życzę udanych pomysłów i najwspanialszych plastycznych rezultatów, nie tylko w tym Przeglądzie. Życzę nagród indywidualnych i zespołowych, uczestnictwa w wystawie, wernisażu i warsztatach w naszych specjalistycznych  pracowniach.

15. września br. o godz.12.00 planujemy  w Skłudzewie uroczyste otwarcie wystawy, spotkanie z laureatami, ich rodzicami i  nauczycielami. Będą także fundatorzy nagród.

Do zobaczenia.

Z poważaniem,
Leszek Warmbier
Prezes FPŚ

 

 

 Zapisy na warsztaty plastyczne wiosna – lato 2021  już ruszyły !
Rezerwacja terminów od numerem tel. 662 063 803ulotka agnieszki
 

 
 

Dziś bardzo smutna wiadomość.
Dnia 8 kwietnia 2021- związana od lat z Fundacją Piękniejszego Świata w Skłudzewie – Artystka graficzka z Grudziądza Elżbieta John-Józefowicz odeszła do Pana.
Śp.Elżbieta John-Józefowicz od lat wiele razy przyjeżdżała do Skłudzewa na ogólnopolskie i międzynarodowe interdyscyplinarne plenery profesjonalistów. Lubiła tutaj tworzyć, cieszyło Ją uczestnictwo razem z koleżeństwem z ZPAP w wystawach zbiorowych nie tylko w Skłudzewie, ale i w Toruniu oraz Grudziądzu. Do Kolekcji skłudzewskiej zostały włączone Elżbiety akwaforty, akwatinty, suchoryty i rysunki inspirowane oglądaną przestrzenią przyrody i człowiekiem. Jej grafiki i rysunki charakteryzowały się lekkością, subtelnymi zestawami uporządkowanych linii, czułością w ukazywaniu tematów. Nawet w czasie trwającej pandemii – na prośbę Fundacji – ofiarowała swoją pracę na wystawę XIX OIPP eksponowaną do chwili obecnej w galerii Stary Dwór.
Ela lubiła tutaj przebywać. I my lubiliśmy Jej obecność, zatroskanie, ciekawość świata i ludzi, rozmowy o przeczytanych książkach i planowanych wyjazdach. Razem z mężem Maciejem – także grafikiem, odwiedzali Skłudzewo również poza plenerami i wystawami. Przywozili wtedy smakowite domowe przetwory, w produkcji których Ela przodowała. Przyjeżdżali również z dziećmi ze szkolnych kół plastycznych na warsztaty, brali z nimi udział w Przeglądach Twórczości Dziecięcej.
Elu Kochana, w chorobie modliliśmy się o Ciebie. Pożegnałaś nas tak niespodziewanie.
Teraz nadal będziemy prosić Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, by przyjął Ciebie do grona Zbawionych w niebie. Odpoczywaj w pokoju .
unnamed

 


W grudniu 2020 roku gościliśmy aktora Jarosława Felczykowskiego,
który postanowił zrealizować reportaż o naszej fundacji i Skłudzewie, w ramach cyklu kulturalnego
„Czego nie widać…”.
Za co z całego serca dziękujemy i zapraszamy Państwa do obejrzenia.
 
 
 

 

Pożegnanie śp. Pana Zdzisława Starzaka

 

29 grudnia 2020 roku Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie z wielkim smutkiem pożegnała niezawodnego Przyjaciela – Pana Zdzisława Starzaka .

Pan Zdzisław,  reprezentując toruńską Geofizykę S.A. był przez 31 lat niestrudzonym Członkiem Rady Fundatorów. Od samego początku rozumiał i wyjaśniał innym, jak ważne idee chce realizować Fundacja i dlaczego trzeba tej inicjatywie pomagać.

Osobiście, w swoim wolnym od pracy czasie uczestniczył we wszystkich wieloletnich działaniach, które wymagały stałego wsparcia w budowaniu nowej tożsamości miejsca.

Ceniliśmy Pana Zdzisława  wieloletnią życzliwość i troskę, pomoc i spokój oraz konsekwentne i wyważone decyzje. Nawet podczas trwającej choroby okazywał żywe zainteresowanie tym co dzieje się w Skłudzewie.

Za wieloletnie dobro, które czynił Pan Zdzisław Starzak dla dzieci i młodzieży, dla artystów, dla całej wspólnoty Fundacji Piękniejszego Świata pozostanie na stałe w naszej wdzięcznej modlitewnej pamięci.

 

Prosimy Cię, Panie Boże, przyjmij śp. Pana Zdzisława Starzaka do Twojego Królestwa.

unnamed

 


 

Kolejne zajęcia z projektu „Sztuka u Nas i u Was” realizowanego w przedszkolach i szkołach z wykorzystaniem naszego filmu instruktażowego już za nami! Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Opiekunom Przedszkola Samorządowego w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim za uczestnictwo oraz poniższą fotorelację. Gratulujemy pięknych prac i zapraszamy do dalszej, równie owocnej współpracy.


 

Zapraszamy do przeczytania artykułu , „Utkane ze wspomnień” Kamila Hoffmanna, dotyczącego poplenerowej wystawy XVII. Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Profesjonalistów Przestrzeń Przyrody Skłudzewo 2020 , która prezentowana jest od 30 sierpnia do 30 listopada w Fundacji Piękniejszego Świata w Galerii Stary Dwór. Artykuł ukazał się w Biuletynie Kulturalnym. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej tę wystawę. Zarząd Fundacji Piękniejszego Świata składa Artystom serdeczne podziękowania za przekazanie obrazów, grafik, rysunków, fotografii, książki artystycznej i instalacji do Kolekcji Skłudzewskiej.

„Utkane ze wspomnień” Kamil Hoffmann

ZAPROSZENIE

Beznazwy-1

Szanowni Państwo,

        Zarząd Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie gratuluje Dyrekcji, Nauczycielom i Laureatom zdobycia nagród, wyróżnień i zakwalifikowania prac do wystawy w IV. Ogólnopolskim (8) Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce 2020″.
 
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym w Skłudzewie – siedzibie Fundacji 
15 września 2020 o godzinie 12.00.
Nagrody odbierają osobiście laureaci lub przedstawiciel placówki, którego do odbioru upoważnia  dyrekcja placówki.
Prosimy potwierdzić udział liczby osób z placówki.

 

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję szkół i Uczestników, Nauczycieli i Rodziców, wszystkich zainteresowanych na wernisaż ósmej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

„Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” 2020  pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika – Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas wernisażu 15 września 2020 roku o godz.12.00  w zespole pałacowo-parkowym w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

 

Przyjedźcie w fantazyjnych przebraniach z dużym emblematem Waszej szkoły, przedszkola, domu kultury – czekają na Was niespodzianki!

Ze względów organizacyjnych do do dnia 12.09.2020 prosimy nauczycieli o potwierdzenie liczby osób pragnących uczestniczyć w otwarciu wystawy: e-mail: biuro@fps.edu.pl lub telefonicznie /tel. 56 678 06 71, kom. 662 063 803 .

 

W związku z pandemią Covid 19 prosimy wszystkich przybyłych gości o uczestnictwo w wernisażu w maseczkach ochronnych oraz dezynfekcję rąk.

 

Wystawa będzie trwała do 18 października  br., później zgodnie z harmonogramem wystaw fundacji zostanie zaprezentowana w innych miejscach, o czym będziemy powiadamiali w aktualnościach na naszej stronie www.skludzewo.pl

 
Z poważaniem 
Leszek Warmbier
Prezes Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie

 

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie serdecznie dziękuje

Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom i Nauczycielom za nadesłanie prac na

IV Ogólnopolski/ 8 /  Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 

pod hasłem

„Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce – 2020″ pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika  Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

 Jury pod  przewodnictwem artysty plastyka-pedagoga Krzysztofa Warmbiera  przyznało laureatom Przeglądu nagrody i wyróżnienia oraz zakwalifikowało prace do wystawy  w  kategoriach wiekowych : 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat.

 

KATEGORIA  5-7 lat

I MIEJSCE – nie przyznano

II MIEJSCE – nie przyznano

III MIEJSCE – Maksymilian Kozłowski, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Bydgoszczy, nauczyciel Jolanta Kotlarek

WYRÓZNIENIE – Weronika Szpojda, 6 lat, Szkoła Podstawowa im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie, nauczyciel Karolina Bragiel-Wardowska

WYRÓŻNIENIE – Mateusz Szpojda, 5 lat, Szkoła Podstawowa im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie, nauczyciel Anna Konstantynowicz

 

KATEGORIA 8-10 lat

I MIEJSCE – Iga Wojciechowska, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

II MIEJSCE Melania Warmuz, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

III MIEJSCE – Dominika Rybicka, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

WYRÓŻNIENIE – Nadia Śliwińska, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

 

Prace zakwalifikowane do wystawy:

Szymon Babiej, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

Oliwia Bednarska, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Paweł Botkowski, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Mateusz Grabowski, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

Hanna Górska, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Zuzanna Kazubska, 8 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Beata Klusak

Aleksandra Kukuczka, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Dominika Kuźba, 8 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Małgorzata Zielińska-Witoń

Maria Marcinkowska, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

Hanna Mila, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Marta Piotrowska, 10 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Hubert Światek, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Łysomicach, nauczyciel Anna Grzęda

Jerzy Wojciński, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu, opiekun Natalia Wojcińska

 

KATEGORIA 11-13 lat

I MIEJSCE – Maria Piotrowska, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

II MIEJSCE – Nicola Głowala, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

III MIEJSCE – Nadia Stawska, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Kułacz, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

 

Prace zakwalifikowane do wystawy:

Zuzanna Barczak, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Karol Barglik, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Julianna Bąk, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Anita Bejma, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Kornelia Chmielewska, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Patrycja Ćwiklińska, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Maksymilian Dąbrowski, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1  im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim, nauczyciel Wiesława Biesiada

Natalia Grabowska, 11 lat, Szkoła podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żwirki i Wigury w Bydgoszczy, nauczyciel Jolanta Kotlarek

Jakub Grzegorek, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Amelia Anna Hermanowska, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Zuzanna Janeczek, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Maja Kotwasińska, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Filip Kotwasiński, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Filip Kotwasiński, 12 lat i Amadeusz Płaszar, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Patrycja Kujawińska, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Martyna Kulpa, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Joanna Łączna, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Zuzanna Matuszak, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Michalina Miszczyk, 11 lat, Grupa Plastyczna „Przepisani” w Gniewkowie, nauczyciel Joanna Iwańska

Julia Olejnik, 11 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Nadia Pyszna, 12 lat Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Maja Radomska, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Jakub Zaćminski, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Julia Zaćmińska, 13 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

Wiktor Zdyb, 12 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

 

KATEGORIA 14-16 lat

I MIEJSCE – nie przyznano

II MIEJSCE – Kinga Warmuz, 14 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

III MIEJSCE – Wiktoria Szerszeń, 14 lat, Grupa Plastyczna „Przepisani” w Gniewkowie, nauczyciel, Joanna Iwańska

 

Praca zakwalifikowana do wystawy:

Wiktoria Łożykowska, 14 lat, Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Kruszwicy, nauczyciel Renata Barczak-Meller

 


 

Szanowni Państwo,

Pedagodzy i Rodzice,
Drodzy Przedszkolacy i Uczniowie,
 
Teraz jest pandemia, ale kiedyś jej nie będzie !!!!!!!!!!, a uczniowie / i nie tylko oni/  mają obowiązek pozostawać w domach, mają czas na wspomnienia jak było i marzenia o tym jak będzie, uczestniczą w lekcjach różnych przedmiotów,  w tym i w lekcji plastyki.
 
Zapraszamy więc dzieci i młodzież do samodzielnego uczestnictwa w IV Ogólnopolskim, a ósmym z kolei,  Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce – 2020″ pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
 

Prosimy  Nauczycieli i Rodziców o zapoznanie się  z Regulaminem, zachęcenie, zainspirowanie dzieci, udzielenie im pomocy merytorycznej i materiałowej. Prace będzie można nadesłać do 30 czerwca br. indywidualnie albo zespołowo za pośrednictwem szkoły,przedszkola,klubu,domu kultury.Wszystkie szczegoły  znajdą Państwo w załączonym  Regulaminie  Przeglądu.  (POBIERZ TUTAJ)

Za pozytywny odzew składam serdeczne podziękowanie.

Życzę udanych pomysłów i najwspanialszych plastycznych rezultatów, nie tylko w tym Przeglądzie. Życzę nagród indywidualnych i zespołowych, uczestnictwa w wystawie, wernisażu i warsztatach w naszych specjalistycznych  pracowniach.

15. września br. o godz.12.00 planujemy  w Skłudzewie uroczyste otwarcie wystawy, spotkanie z laureatami, ich rodzicami i  nauczycielami. Będą także fundatorzy nagród.

Do zobaczenia.

Z poważaniem,
Leszek Warmbier
Prezes FPŚ


 

 

Zapraszamy do rezerwacji terminów warsztatów wiosenno-letnich 2020! 

Beznazwy-1

https://bydgoszcz.tvp.pl/51642524/czego-nie-widac-4012021

Czytaj więcej