I Kujawsko – Pomorski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie.

Beznazwy-3

          Fundacja Piękniejszego Świata od 24 lat realizuje Program Edukacji Plastycznej z dziećmi i młodzieżą, którzy uczestniczą w plenerach i warsztatach artystycznych. W pracowniach i galeriach zabytkowego XIX – wiecznego zespołu pałacowo – parkowego w Skłudzewie prowadzący warsztaty artyści – plastycy – pedagodzy wprowadzają w świat sztuki. Uczestnicy poznają środki wyrazu plastycznego w różnych dyscyplinach oraz mają zagwarantowane warunki do własnej ekspresji.
Fundacja organizując pod honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
I Kujawsko – Pomorski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie „Moje Piękne Bezpieczne Miejsce” pragnie nawiązać współpracę ze szkołami i placówkami oświatowo – wychowawczymi województwa i stworzyć możliwość powszechnego udziału dzieci i młodzieży w spotkaniu się z rówieśnikami województwa poprzez twórczość plastyczną.

CELE PRZEGLĄDU :

– zebranie informacji o miejscach, które dzieci i młodzież uważają za bezpieczne i piękne,
– zachęcenie dzieci i młodzieży do wypowiedzi plastycznej ukazującej piękne i bezpieczne dla nich miejsce,                 pokazanie z kim i z czym te miejsca są związane,
– prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży województwa kujawsko – pomorskiego,
– umożliwienie kontaktu dzieci i młodzieży z twórcami i sztuką profesjonalistów,
– rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych,
– stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży w spotkaniu się z rówieśnikami województwa        poprzez twórczość  plastyczną,
– nawiązanie kontaktów do twórczej, międzyszkolnej wymiany doświadczeń między nauczycielami i uczniami różnych placówek i organizowania wspólnych akcji plastycznych.

 

Protokół jury I. Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” w Skłudzewie w roku 2013 pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy

Dnia 19 maja 2013 w siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie zebrała się komisja w składzie :

–  Przewodniczący jury – prof. Marian Stępak – UMK Toruń, Wydział Sztuk Pięknych

–  Członek – dr Anna Kola- UMK Toruń, Wydział Sztuk Pięknych

–  Członek – dr Justyna Grzebieniowska – UMK Toruń, Wydział Sztuk Pięknych

Jury stwierdza że :

–  139 placówek w terenu województwa kujawsko-pomorskiego zgłosiło prace dzieci i młodzieży do udziału w I. Przeglądzie

–  nadesłano 1183 prace w różnych formatach

–  984 prace spełniały warunki regulaminowe -199 prac nie spełniało warunków regulaminowych.

Spośród 984 prac jury nagrodziło i wyróżniło uczniów za najwyżej ocenione prace w podanych kategoriach wiekowych.

Nagrody i wyróżnienia:

Zgodnie z regulaminem przyznano nagrody zespołowe za ilość prac grupowo zgłoszonych do Przeglądu i najwyżej oceniony cały zestaw :

–  dla Szkoły nr w Kruszwicy,

–  dla Zespołu Szkol w Rzęczkowie

–  dla Szkoły Podstawowej w Wybczu

Nagrodą zespołową jest udział w wybranym jednodniowym plenerze plastyczno-warsztatowym 25-osobowej grupy uczniów z trzema opiekunami w zespole pałacowo-parkowym w Skludzewie w dogodnym dla uczestników terminie w 2013 roku.

Dodatkowo wytypowano prace do udziału w wystawie ,której otwarcie zaplanowano na dzień 28 maja 2013r.w Galerii Stary Dwór w Skłudzewie.

Fundatorzy nagród : Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy ,Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie , Bank Spółdzielczy w Toruniu, Geofizyka Toruń Starostwo Powiatu Toruńskiego, Toruńskie Zakładu Materiałów Opatrunkowych w Toruniu, Sklep Zaopatrzenia Plastyków „Blik” w Toruniu, Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej przekazali: albumy o sztuce, sztalugę plenerowa, różnorodne materiały i przybory plastyczne: komplety markerów, flamastrów, pastele, farby do ceramiki, pędzle, książeczki do kolorowania, bawełniane podkoszulki, kubeczki, smycze do kluczy, torby.

 

Nauczycielom laureatów przyznano specjalne podziękowania w formie obrazu profesjonalisty.

Podsumowując: Do udziału w I. Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie zgłoszono prace o różnym poziomie artystycznym z zastosowaniem zróżnicowanych technik i formatów. Wśród tematów znalazły się prezentacje miejsc i osób oraz zwierząt.

 

Kategoria 6-9 lat

I – Martyna Szulc – Pracownia Autorska Studio „ SMALTA 5” w Grudziądzu

II – Amelia Chorążek – SP w Wybczu

III – Karolina Winna – SP nr 14 we Włocławku

Wyróżnienia

Milena Duszkiewicz- SP Zębowo

Igor Widurski – Przedszkole Prywatne Kangurek w Toruniu

Paweł Swiontek – Brzezinski – ZS w Złejwsi Wielkiej

Franek Cychowski – Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Zławieś Wielka

Jakub Hopke – SP Łążyn II/ koło Dobrzejewic

 

Kategoria 10-12 lat

I- Maciej Szaładziński – SP nr 8 w Toruniu

II- Julia Markiel – SP nr 16 w Grudziądzu

III- Wiktoria Sieradzka – SP nr 1 w Kruszwicy

Wyróżnienia

Emilia Szkudlarek – SP nr 1 w Kruszwicy Jakub Pawłowski – SP w Piotrkowie Kujawskim Maja Tracka- ZS w Grucie

 

Kategoria 13-15 lat

I- Sara Pankowska- Pracownia Autorska Studio „ SMALTA 5” w Grudziądzu

II- Sandra Zasada- SP nr 1 w Kruszwicy

III- Adria Czyż – ZS w Złejwsi Wielkiej

Wyróżnienia

Justyna Świątkowska – Publiczne Gimnazjum w Służewie

 

LISTA PRAC UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

Agata Cywińska – SP 21 w Grudziądzu

Paulina Krzyżanowska – SP w Linowie

Marta Minta – Gimnazjum nr 4 w Grucznie

Julia Robak – SP Łochowo

Adrianna Bartoś – SP 2 w Barcinie

Arkadiusz Pokrendt – SP w Iwcu

Natalia Trawińska – PSP nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim

Maja Plichta – SP nr 16 w Grudziądzu

Anna Starkowska – SP nr 16 w Grudziądzu

Dominika Stokfisz – Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku

Martyna Wiercioch – SP w Zębowie

Jan Tarzyński – ZS w Solcu Kujawskim Szkoła Podstawowa nr 1

Oliwia Zielińska – ZS w Solcu Kujawskim Szkoła Podstawowa nr 1

Oliwia Czerwińska – SP nr 3 w Lipnie

Maja Kopczyńska – SP 3 w Lipnie

Klara Drozdalska – SP 3 w Wąbrzeźnie

Lena Bartoś – SP nr 3 w Wąbrzeźnie

Kinga Kwaśniewska – SP 7 w Brodnicy

Dominik Chełstowski – SP 7 Brodnica

Michał Siedecki – Pracownia Autorska Studio „SMALTA 5” w Grudziądzu

Marta Antonina Strublewska – Pracownia Autorska Studio „SMALTA 5” w Grudziądzu

Edyta Żywicka – ZS w Złej Wsi

Ania Grącka – ZS w Złejwsi Wielkiej

Julian Szwechowicz – SP w Wybczu

Martyna Dębek – SP w Wybczu

Jakub Żebrowski – SP w Wybczu

Wiktor Sulka – Szkoła Podstawowa w Wybczu

Oliwia Haase – SP w Wybczu

Klaudia Grzybowska – SP nr 1 w Kruszwicy

Sara Przybysz – SP nr 1 w Kruszwicy

Julia Oposik – SP 1 w Kruszwicy

Bartek Mróz – SP nr 1 w Kruszwicy

Agata Grobelska – SP nr 1 w Kruszwicy

Kornelia Przydatek – SP 1 w Kruszwicy

Mikołaj Wiśniewski – SP nr 1 w Kruszwicy

Oliwia Mikołajniak, Natalia Gołębiewska- SP 1 w Kruszwicy

Mateusz Górski – SP w Grucie

Marcin Metza – SP w Lińsku

Julia Konwalska – SP w Lińsku

Zuzanna Welzant – SP w Lińsku

Karol Machtylski – SP w Czernikowie

Aleksandra Wasilewska – ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku

Marcel Gembicki – ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku

Małgorzata Potocka – Oddział Przedszkolny ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku

Czarek Dusza – Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Zawieś Wielka

Wiktoria Mądraszewska – ZS w Rzęczkowie

Kacper Chojnacki – ZS w Rzęczkowie

Natalia Wichrowska – Publiczne Gimnazjum w Służewie